PulsBiznesu+ – pierwszy polski dziennik w Newsstand

W Appstore miała dziś premierę aplikacja PulsBiznesu+ - co w tym nadzwyczajnego? Jest to pierwsza aplikacja polskiego dziennika opublikowana przez Newsstand. Do tej pory w ten sposób mogliśmy przegądać zagraniczne wydawnictwa i niektóre z polskich magazynów (m.in. Politykę, Proseed). Do dziś aplikacje polskich dzienników były zbudowane na prostych listach elementów lub przeglądarkach pdf. PulsBiznesu+ wniósł nową jakość. Treści publikowane w aplikacji są łamane specjalnie dla iPada. Ponadto niektóre z sekcji w aplikacji są zasilane newsami z serwisu webowego Pulsu Biznesu, dzięki czemu wydanie iPadowe zawsze jest bardziej aktualne niż papierowy pierwowzór.

Jak to wygląda?

Okładki z hiperłączami: (pierwszy numer to ten z lewej, za darmo do przejrzenia dostępny jest numer zerowy/demonstracyjny).Aplikacja ma dość zaawansowaną nawigację.

 

Niektóre artykuły są wzbogacone o dodatkowe materiały – wideo, infografiki, wypowiedzi ekspertów, które są dostępne po stuknięciu w odpowiednie symbole.

 

Każdy z artykułów rozpoczyna się od dużego zdjęcia, niekiedy okraszonego miłą dla oka animacją. W pierwszym kontakcie duża ilość grafik zaskoczyła mnie. Wydanie iPadowe sprawiało wrażenie, że jest jeszcze bardziej tabloidowe od papierowej wersji, jednak źle byłoby nie wykorzystać możliwości platformy sprzętowej.

 

Zawsze aktualna

Trzy z sekcji – Wiadomości dnia, Puls Inwestora oraz Aktualne Notowania – prezentują aktualne informacje z serwisu webowego Pulsu Dnia. To duży plus tej aplikacji, choć jako inwestor wolałbym mieć dostęp do notowań większej ilości walorów, a nie tylko głównych indeksów.

 

Czy warto?

Pojedynczy egzemplarz kosztuje 1,59€. Roczna prenumerata 179,99€. Do indywidualnej oceny pozostaje przydatność materiałów publikowanych w PB+. W zamian za te kwoty otrzymamy dostęp tylko do wybranych, najciekawszych tekstów z wydania papierowego. Dostajemy więc mniej. Jeśli jednak masz zaufanie do redaktorów PB, nie powinieneś stracić. W mojej ocenie forma przedstawiania informacji przez PB jest zbyt lekka, jak na tematykę biznesową.

Jeśli jednak nie chcesz płacić i chcesz się najpierw przekonać, sprawdź ofertę PB w ich sklepie internetowym: 3 miesięczny darmowy okres testowy po założeniu konta. Podobną promocję oferował w przeszłości Guardian. Strategia interesująca, w przypadku Guardiana przyniosła efekty. Trzymam więc kciuki za sukces PB+.

Samą aplikację umieściłbym w gronie najbardziej nowoczesnych polskich aplikacji z newsami. Jest interaktywna, zawiera dużo dodatkowych treści, a przede wszystkim ma bardzo modernistyczny design. Jeśli wcześniej przeglądałeś/łaś zachodnie aplikacje nie będzie to żadna rewolucja, jednak warto sprawdzić darmowy pakiet, choćby po to by przekonać się, że Polak potrafi :) .

09. July 2012, autor: Maciek Wiktorowski
Kategorie: Media, Technologie | Tagi: , , , , , | skomentuj